WYCIECZKA DO TEATRU MUZYCZNEGO

„ZABIERZCIE MNIE DO OPERY!”  to projekt Teatru Muzycznego i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu skierowany do nauczycieli i dzieci.

Współorganizatorami projektu są również:

• Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
  • Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania

Pani Ania P. była uczestnikiem szkolenia dla nauczycieli a nasze Przedszkole wzięło aktywny udział w tym projekcie.

16 kwietnia dzieci z grupy „Pszczólek”,"Wróbelków” i „Misiów” były w  Teatrze Muzycznym  na spektaklu operowym pt.: „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”Autorem libretta i muzyki jest David Chesky. Amerykański kompozytor i pianista był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy. Ceniony jest za świeże i unikatowe podejście do kompozycji muzycznych, które obejmują jazz, gatunki klasyczne i elementy muzyki latynoamerykańskiej. Spektakl złożony był z dwóch części: pierwsza, edukacyjna, pomogła dzieciom zaprzyjaźnić się z muzyką klasyczną i gatunkiem operowym, umożliwiła poznanie rodzajów głosu i instrumentów muzycznych; druga to przedstawienie operowe, którego przesłanie uczyło tolerancji i akceptacji dla innych. Przedsięwzięcie to wpisuje się w podstawę programową z zakresu edukacji muzycznej. Jest to wydarzenie towarzyszące 18 Wielkanocnemu Festiwalowi  Ludwiga van Beethovena.